PŘIHLÁSIT REGISTROVAT

Často kladené otázky

  Autoklimatizace - Často kladené otázky

  Autoklimatizace - Často kladené otázky
  ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
  Jaký je předepsaný interval údržby klimatizace v automobilu?
  Výrobci vozidel dosud přesný interval údržby klimatizace neuvádějí. Vše se děje v rovině doporučení. Platí zde, že prevence je vždy levnější než řešení pozdějších problémů. Doporučuje se tedy provést kontrolu klimatizace minimálně 1x ročně případně častěji v závislosti na počtu ujetých kilometrů. Nejvhodnější dobou pro provedení údržby klimatizace jsou jarní měsíce, před zahájením sezóny. Často si řidiči vzpomenou, že je třeba s klimatizací „něco" provést až těsně před odjezdem v létě na dovolenou.

  Je nutno pravidelně vyměňovat chladící médium a olej v klimatizaci?

  Ne. Funguje-li klimatizace tak jak má, není nutno chladivo a mazací olej nutno vyměňovat. Žádné časové omezení zde neplatí.

  Jsem schopen si klimatizaci opravit svépomocí?

  Ne. Klimatizační systém je velmi specifické vysokotlaké zařízení. Pro svou údržbu a opravu vyžaduje odborné znalosti a speciální nástroje. Opravy proto svěřte odbornému servisu či specialistovi.

  Jaký je předepsaný interval výměny filtr/vysoušeče?

  I zde není přesný interval pravidelné výměny. Doporučuje se jednou za 3 roky.

  Kdy je bezpodmínečně nutno filtr/vysoušeč vyměnit?

  V případě výměny kompresoru za nový, je výměna filtr/vysoušeče jednou z podmínek pro uznání případné záruky na nový kompresor.

  V jakých případech je dále doporučeno filtr/vysoušeč vyměnit?

  Vždy při jakémkoliv větším zásahu do klimatizačního okruhu. Např. při výměně kondenzátoru, výparníku, hadice apod. Dále byl-li klimatizační delší dobu otevřen, např. při opravě po havárii.

  Mohu použít starý filtr/vysoušeč?

  Ne. Starý filtr/vysoušeč z vrakoviště je znehodnocen vlhkostí z okolního vzduchu. Nedoporučuje se filtr/vysoušeč nějak opravovat svářením, lepením apod. Starý vždy vyměňte za nový.

  Jak často je potřeba čistit klimatizaci a celý ventilační systém?

  Čištění klimatizace od nepříjemných pachů, hub a plísní, které se při provozu vozidla tvoří v celém ventilačním systému je často opomíjeno. Jednoznačně nelze říci jak často je třeba klimatizaci čistit. Každé vozidlo má jinou tendenci k usazování nečistot. Doporučení zní minimálně 1x za rok. Avšak čím častěji, tím lépe. Jde přece o to co dýcháme.

  Proč výrobce automobilů doporučuje provoz klimatizace i během zimních měsíců?

  Občasným zapnutím klimatizace v zimních měsících dojde k promazání těsnění hnaného hřídele (ucpávky) v kompresoru. Předchází se tak opotřebení břitu těsnění a případným únikům chladiva přes toto těsnění.

  Je pravda, že servisní stanice dokáže vyměnit olejovou náplň v klimatizačním okruhu?

  Ne. Olej je v klimatizačním okruhu smíšen s chladivem a společně cirkulují celým okruhem. Olejová náplň je tak rozprostřena do všech částí klimatizačního okruhu. Servisní stanice při odsávání chladiva z okruhu odsaje jen takové množství oleje, které je navázáno na samotné chladivo. Zbytek olejové náplně zůstává uvnitř okruhu.

  Lze pořídit klimatizaci dodatečně do vozidla, které není klimatizací vybaveno z výroby?

  Ano. Pro vozidla bez továrně montované klimatizace existují sady pro dodatečnou montáž. Tyto sady však nejsou vyráběny pro všechny modely vozidel. Dostupnost sady je nutno ověřit u dodavatele.
  Home Schiessl
  Facebook Schiessl
  Silou hlasu
  CzechEnglish German
  HOME Schiessl

  Created by © 2008 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek